Kazada ‘Melek’ oldu… Kahreden ayrıntı ortaya çıktı

12 Nisan’da Yalova-Bursa Karayolu, Kirazlı Sanayi Sitesi kavşağı mevkiinde gerçekleşen kazada üniversite öğrencisi Melek Karakaş ağır yaralandı ve hastanedeki tedavi sürecinin ardından 5 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. 21 yaşındaki genç Melek Karakaş’ın kazadan sadece üç gün önce organ bağışında bulunduğu ortaya çıktı.

Motosiklet sürücüsü Ziya Önder’in idaresindeki motosiklet, aynı yönde seyreden R.A. yönetimindeki otomobile arkadan çarptı. Kazada Ziya Önder ve motosiklette yolcu olarak bulunan Melek Karakaş yaralandı. Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ziya Önder’in tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilirken, Melek Karakaş 5 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Karakaş’ın kazadan üç gün önce organ bağışında bulunduğu ortaya çıktı. Bu gelişme üzerine, Melek’in organlarının doku ve kan grubu belirlenecek hastalara nakli için girişimler başlatıldı.

Genç kızın vefatının ardından, kaza sonrası serbest bırakılan motosiklet ve otomobil sürücülerinin yeniden ifade vermeleri için adliyeye sevk edilecekleri ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir